Images/tr

From xat wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Images and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎Nederlands • ‎Tagalog • ‎Türkçe • ‎bosanski • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎magyar • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎română • ‎srpski (latinica)‎ • ‎العربية • ‎ไทย

Kendi görüntülerini xat'de kullanmak icin, güvenilir bir host üzerinden yüklemeniz gerekir. Yükledikten sonra, düzgün bir sekil'de profilinde veya avatarin'da görülmesi icin Direct Link kullanmaniz gerekir.

xat izin veren farkli görüntü host sitelerini kisitladi. Bu uygunsuz icerikleri kisitlamak icindir. Simdiden itibaren, sadece izin verilen görüntü host siteleri Photobucket, Imageshack, Imgur, Cubeupload, Postimage, Uploads.im.

Eger baska görüntü host'un engelini kaldirmak istiyorsaniz, buradan xat.com/ticket. "Domain Unblock" departmani altinda bir ticket olusturabilirsiniz.

Not: Bu konu üzerinden ticket acmak icin ücretli kullanici olman gerekmektedir.

Resim Hostu Saglayicilari

Listenin asagisinda xat icin güvenilir resim saglayicilari. Lütfen okumadan ve hostu yüklemeden önce resim saglayicinin xat kullanim sartlarina uygun oldugundan emin olun.

Photobucket: Boyut limiti yoktur (fakat büyük resimleri sıkıştirabilir) / Photobucket icin kayitli hesap gerekir herhangi bir türden resmi yüklemek icin.

Imageshack: Ücretli' abonelik ve resimleri yüklemek icin kayitli bir hesap gerektirir / Dosya boyut sinirini abonelige dayali olarak satin.

Imgur: animasyonsuz: Hesap olmadan yükleme siniri 1MB dir, hesap ile olan yükleme limiti 5MB (eger yükleme siniri asarsa , resim sıkışmış olarak belirir) Animasyonlu resimler: 200MB yükleme siniri. Not: imgur artik profiller'de görünmüyor.

Cubeupload: 5MB yükleme siniri/ Kayitli bir hesap Gerektirir.

Postimage: Sinirsiz resim yükleyebilirsin. Kayit veya giris resim yüklemek icin gerekli degildir.

Uploads.im: 10MB yükleme siniri / Kayitli bir hesap gerektirmez.

Resimleri yüklerken

Asagida resimleri farkli web sitelerine nasil yükleyeceginiz ile ilgili talimatlar verilmektedir.

Not: Eger a.GIF animasyonlu avatar kullaniyorsaniz, xat Animasyonlu Serit Dönüstürücü kullandiginizdan emin olun.

Photobucket ile Yükleme

Photobucket. giderek yüklemek yapin “Sign up” butonunu kullanarak sayfaya giris yapin. Kayit yaptiktan sonra, sol üst kösede bulunan mavi “Upload,” butonuna tiklayarak devam edin.

Imageshack ile Yükleme

$1 ile yükleme yapmak icin, bir abonelik plani veya ücretsiz denemek icin, sayfanin sol üst kösesinde bulunan “Upload,” butonuna tiklayin.

Imgur ile yükleme

Imgur den yükleme icin websitesine girin “New post” sonra “Upload Images,” butonuna tiklayin. Ayni sekilde bilgisayarindan yükleme yapabilirsin, bir görüntü URL si yükleme, görüntüyü sürekle birak , veya CRTL + C ve CTRL + V kullanarak görüntüyü yapistirabilirsin. Görüntünün sag üst kösesinde bulunan direct link'i almak icin yüklenen resme tiklayin.

Cubeupload yükleme icin

Cubeuploada yükleme yapmak basittir. Cubeupload gidin ve “Select Images,” butonuna tiklayin. Yüklemek istedigin resmi ekle “Select,” e tikla görüntü cikmasini bekle ve asagida önizleme olan yerdeki ilk linki kopyala.

Postimage Yükleme

Postimage yükleme yapmak icin, web sayfasinda “Upload” yani yüklemeye ve “Choose images” yani görüntü sec butonuna tiklayin ve ardindan yüklemek istediginiz dosyayi secin.

Uploads.im ile Yükleme

Uploads.im, ile yükleme yapmak icin, yüklemek istediginiz resmi web sayfasina ekleyin, ve yesil “Upload,” butonuna tiklayin.

xat Avatarlari

Avatariniz direct linkini "picture" etiketli kutuya yapistirin..

xat'n avatar olarak kullanabilecegin 1758 resimlerden olusan bir listesi vardir. Komple listeyi standart avatarlar makalesinden bulabilirsin.

Ayrica bunlari tek tek buradan görebilirsin http://www.xat.com/web_gear/chat/av/?.png ? bu yerine 1 ile 1758 arasi numara yazarak, örnegin Avatar 1.

Direct link'i xat Avatari olarak kullanma

Direct link'i xat avatari olarak kullanmak icin, direct linki kopyala ve avatar kutusunda olan avatar kutusuna yapistir.

Görüntüyü sohbet odasinda arka plan olarak kullanma

Ic arka plan:

Ic arka plani düzenlemek icin kendi sohbet odana gitmen gereki, ve sonra “Edit your chat,” a tiklayin sonra “Change Background,”, ve ic arka plan resminin Direct Linkini kutuya yapistirin.

Dis Arka plan:

Dis arka plani düzenlemek icin sayfanin sag alt kösesinde bulunan “Edit,” e tiklayin. Sifreyi girin, ve sonra Direct linki “Background,” kutusuna yapistirin.

Ekstra bilgiler

Burada sohbetini özellestirmek ve diger cesitli özellikleri kullanmak icin standart boyutlarin bir listesi.

  • Zoom avatar ve 3d gif iframe: 80x80 pikseller