Open main menu
This page is a translated version of the page Images and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎Nederlands • ‎Tagalog • ‎Türkçe • ‎bosanski • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎magyar • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎română • ‎srpski (latinica)‎ • ‎العربية • ‎ไทย

Kendi görüntülerini xat'de kullanmak icin, güvenilir bir host üzerinden yüklemeniz gerekir. Yükledikten sonra, düzgün bir sekil'de profilinde veya avatarin'da görülmesi icin Direct Link kullanmaniz gerekir.

xat izin verdigi farkli görüntü host sitelerini kisitlamistir. Bu uygunsuz icerikleri kisitlamak icindir. Simdiden itibaren, sadece izin verilen görüntü host siteleri Photobucket, Imageshack, Imgur, Cubeupload, Postimage, ImgBB, Imgyukle and xat Images.

Eger baska görüntü host'un engelini kaldirmak istiyorsan, buradan xat.com/ticket. "Domain Unblock" departmani altinda bir ticket olusturabilirsin.

Not: Bu konu üzerinden ticket acmak icin ücretli kullanici olman gerekmektedir.

Resim Hostu Saglayicilari

Asagida xat tarafindan önerilen resim saglayicilarinin bir listesi bulunmaktadir. Lütfen okumadan ve hostu yüklemeden önce resim saglayicinin xat Kullanim Sartlarina uygun oldugundan emin olun.

Imgur: animasyonsuz: Hesap olmadan yükleme siniri 1MB dir, hesap ile olan yükleme limiti 5MB. Eger yükleme sinirini asarsa , resim sıkışmış olarak belirir. Animasyonlu resimler: 200MB yükleme siniri. Not: Imgur artik xat.me profiller'de görünmüyor.

Cubeupload: 5MB yükleme siniri/ kayitli bir hesap Gerektirir.

Postimage: Sinirsiz resim yükleyebilirsin. Kayit veya giris resim yüklemek icin gerekli degildir.

ImgBB: 32MB yükleme limitidir. Kayit hesabi olusturmak veya oturum acmak gerekli degildir yüklemek icin.

Imgyukle: 100MB yükleme limitidir. Kayit hesabi olusturmak veya oturum acmak gerekli degildir yüklemek icin.

xat Images: 5MB yükleme limitidir. Kayit hesabi olusturmak veya oturum acmak gerekli degildir yüklemek icin.

Resimleri yüklerken

Asagida resimleri farkli web sitelerine nasil yükleyeceginiz ile ilgili talimatlar verilmektedir.

Not: Eger a.GIF animasyonlu avatar kullaniyorsaniz, xat Animasyonlu Serit Dönüstürücü kullandiginizdan emin olun.

Imgur ile yükleme

Imgur den yükleme icin websitesine girin “New post” sonra “Upload Images,” butonuna tiklayin. Ayni sekilde bilgisayarindan yükleme yapabilirsin, bir Görüntü URL si yükleme, görüntüyü sürükle birak , veya CRTL + C ve CTRL + V kullanarak görüntüyü yapistirabilirsin. Görüntünün sag üst kösesinde bulunan direct link'i almak icin yüklenen resme tiklayin.

Cubeupload yükleme icin

Cubeupload yükleme yapmak basittir. Cubeupload gidin ve “Select Images,” butonuna tiklayin. Yüklemek istedigin resmi ekle “Select,” e tikla. Sonra, görüntü cikmasini bekle ve asagida önizleme olan yerdeki ilk linki kopyala.

Postimage Yükleme

Postimage yükleme yapmak icin, web sayfasinda “Upload” yani yüklemeye ve “Choose images” yani görüntü sec butonuna tiklayin ve ardindan yüklemek istediginiz dosyayi secin.

ImgBB'ye yükleme

ImgBB, e yükleme yapmak icin "Start Uploading" tikla ve görüntüyü sec. Resmini düzenlemek veya yeniden boyutlandirmak icin image preview (görüntü önizleme) tikla. Sonra, "Upload" tikla. Resmin güncellendikten sonra, image preview tikla ve sonra, görüntü sonraki ekranda belirdikten sonra saga tikla ve "Copy image address" tikla.

Imgyukle'ye yükleme

Imgyukle, e yükleme yapmak icin "Start Uploading" tikla ve görüntüyü sec. Resmini düzenlemek veya yeniden boyutlandirmak icin image preview (görüntü önizleme) tikla. Sonra, "Upload" tikla. Görüntü önizlemesinin altinda bulunan "Image URL" baglantisini kopyala.

xat Images'e yükleme

xat Images, e yükleme yapmak icin "Choose file" tikla ve görüntüyü sec. Sonra, "Upload" tikla. Yüklendikten sonra ilerleme cubugunun altındaki "Direct link" URL'sini kopyala.

xat Avatarlari

Avatariniz direct linkini "picture" etiketli kutuya yapistirin..

xat'n avatar olarak kullanabilecegin 1758 resimlerden olusan bir listesi vardir. Komple listeyi standart avatarlar makalesinden bulabilirsin.

Bunlari ayri ayri buradanda görebilirsin https://www.xat.com/web_gear/chat/av/?.png "?" bu yerine 1 ile 1758 arasi numara yazarak, örnegin Avatar 1.

Direct link'i xat Avatari olarak kullanma

Direct link'i xat avatari olarak kullanmak icin, direct linki kopyala ve avatar kutusunda olan avatar kutusuna yapistir.

Görüntüyü sohbet odasinda arka plan olarak kullanma

Ic arka plan:

Ic arka plani düzenlemek icin kendi sohbet odana gitmen gereki, ve sonra “Edit your chat,” a tiklayin sonra “Change Background,”, ve ic arka plan resminin Direct Linkini kutuya yapistirin.

Dis Arka plan:

Dis arka plani düzenlemek icin sayfanin sag alt kösesinde bulunan “Edit,” e tiklayin. Sifreyi girin, ve sonra Direct linki “Background,” kutusuna yapistirin.

Ekstra bilgiler

Burada sohbetini özellestirmek ve diger cesitli özellikleri kullanmak icin standart boyutlarin bir listesi.

  • Zoom avatar ve 3d gif iframe: 80x80 pikseller