Oszustwa

From xat wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Scams and the translation is 100% complete.

Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎Tagalog • ‎Türkçe • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎magyar • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎română • ‎العربية • ‎ไทย

Oszustwa jest próba kradzieży xats, subskrypcji days, moce, lub kontem od ciebie. Oszukiwanie pochodzi w tyle kształtów i rozmiarów jako co oszustów siebie. Poniżej, pokażemy ci najbardziej popularne techniki oszukiwanie i także co zrobić jeśli jesteś oszukany.

Najbardziej popularne oszustwa

Powielanie xats/days/powers

W tej sytuacji, użytkownik będzie się starał, aby przekonać się, że może on zduplikować xats/days/powers i że jedyną rzeczą, którą trzeba zrobić z Twojej strony jest handel / przenieść je do niego. Wielu użytkowników się oszukany przez tę metodę.Oszust może nawet pokazać fałszywych filmy lub zdjęcia pokazujące, że zrobił to wcześniej, a nawet pójść na silniku handlu i pokazać swoje uprawnienia w par 2 lub ​​3. Należy zawsze pamiętać, że to NIE i nigdy nie będzie możliwe, ponieważ nikt nie może wygenerować tyle xats/days/powers jak chcą, mają ich zakupu. Kilka pytań zadać sobie pytanie:

  • Dlaczego jest to użytkownik przechodzi przez wszystkie kłopoty powielając moje rzeczy dla mnie, jeśli otrzymuje nic w zamian?
  • Kiedy patrzę na ten oszust uprawnień, dlaczego nie zostały 99999 każdej power, czy może zachować powielanie powers?

Pożyczanie powers

To dzieje się cały czas. Ktoś chce pożyczyć swoją power na chwilę, a Ty zdecydujesz, że są na świecie dość i udzielić jej. Oni uciekają z mocą, i nigdy nie dostaniesz go z powrotem. Należy pamiętać, xat nie obsługuje pożyczanie uprawnień. Jeśli zdecydujesz się pożyczyć siłę, by się zapytać, czy można mieć niektóre lub wszystkie swoje xats, e.g. jeśli chcą fioletowy na minutę, należy je zapłacić pełną cenę za to, a potem dać im xats kiedy (lub jeśli) wracają swój fioletowy. To będzie ich o wiele mniej prawdopodobne oszukiwania.

xat pożyczki personel powers

Niektórzy użytkownicy pozować xat pracowników w próbie, aby uzyskać uprawnienia. Oni mówią takie rzeczy jak "Jesteśmy przypominając fioletową pionka. Podaj nam swój fioletowy władzy lub Twoje konto zostanie glitched gdy jest usunięta i stracisz wszelkie uprawnienia masz." Oni też mówią, że potrzebują XATS przetestować coś, i wymaga, aby dać im, albo oni zablokować konto. Kilka rzeczy, zadać sobie pytanie:

  • Jeśli personel xat, dlaczego trzeba moje xats? Nie możesz edytować bazę danych i uzyskać własne?
  • Prawdziwe personel xat mają identyfikatory 101 lub mniej. Dlaczego nie jesteś na xat uwagę personelu?

Niektórzy twierdzą również, że robią to "pod przykrywką" lub przy użyciu ich konta testowego. Pracownicy xat nigdy nie użyje tajnych kont do czynienia z problematycznych użytkowników lub innej działalności urzędowej.

Niezależni programy bezpłatnych xats

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że mają "generator xats", a chcą szerzyć dobrą nowinę, że każdy może dostać każdą władzę. Podobnie jak powielanie xats powyżej, należy zadać sobie następujące:

  • Dlaczego oni nie mają mnóstwo powers sami?
  • Gdyby chcieli mnie, wszystkich ludzi, aby mieć nieograniczony XATS, dlaczego nie można po prostu przesłać mi kilka milionów? Dlaczego zrozumcie mnie ściągnąć program?

Zakup IDS

xat nie obsługuje przekazywania identyfikatorów. Jeśli nie spróbuj zakupić identyfikator, upewnij się, że zaufanie użytkownika kupujesz go od. Jeśli sprzedajesz identyfikator, który jest bardzo niska, są szanse, że go nie ma i to jest oszustwo. Użyj http://xat.com/web_gear/chat/register.php?UserId=123 & i zmienić "123" do identyfikatora, a jeśli go nie ma to z Tobą.

Nie należy kupować ID, jeśli jest już zarejestrowany, nawet jeśli inny użytkownik mówi, że daje email dla konta. Upewnij się, że zawsze są na link, dzięki czemu można zarejestrować go pod swój adres e-mail.

Jeśli usuniesz / kupić identyfikator sugeruje się ponownie zarejestrować od razu, czy możesz stracić, jeśli ktoś go zarejestrować.

Fałszywych stron xat

Główny artykuł: Phishing Użytkownicy będą próbować odtworzyć xat witryn oszukać cię do wprowadzania hasła xat. Zawsze należy pamiętać, aby wprowadzić hasło TYLKO na xat.com. Nigdy nie należy wprowadzić hasło, tylko dlatego, że witryna wygląda to oprócz xat. Fałszywe zasięg witryn xat ze stron getpower, lokali wyborczych i stron logowania.

Możesz dowiedzieć się więcej na stronie:Phishing.

Oszukiwanie handel

Użytkownicy moze mogą ci ofertę, a następnie zmniejszyć ilość one oferowaną w ostatnia minuta. Na przykład, zamiast 1200 xats, one pisanie 120 xats. Zawsze upewnij się że kosztuje wyświetlana w na trade aplikacji dopasowuje się z uzgodnionym kosztuje przed kliknięciem na 'Accept/Confirm trade'.

Bądź niezwykle ostrożny przy zakupie EveryPower lub AllPowers tez, bo sprzedający moze nie zawierać wszystkich moce które one powinny. Użyć Powers artykułu aby sprawdzenie czy wszystkie moce tam przed sfinalizować handlu. Moce wymagane dla AllPowers są oznaczone rakietą.

Porady przydatne

Podejmując odpowiednie zrzuty ekranu

Zawsze najlepiej jest podjąć zrzuty transakcji mających miejsce w przypadku podejrzenia osoba może starać się oszustwa Ciebie. Jeśli zamierzasz wykonywać zrzuty ekranu, nie powinno być pełne screenshot z czatu pokazuje wszystkie wiadomości, a drugi zrzut ekranu po kliknięciu na użytkownika i ich ID i wiadomości są widoczne.

Co powinienem zrobić jeśli złapię kogoś kto wypróbowany mnie oszukać?

Zgłoś one w https://xat.com/ticket za pomocą wystarczający dowódu (zdjecia lub wideo pokazywanie ID). Jeśli zapomniałeś wystarczający dowód, możesz jeszcze otworzyć ticket (bilet) z informacjami o oszustwo i volunteer (wolontariusz) może przeglądać dzienniki handel.

Proszę Uwaga: Jest NIE poręczenie jestes refundowany.

Linki przydatne

Odwiedź te przydatne artykuły wiki, które dadzą ci więcej informacji na temat zachowania bezpieczeństwa na xat.